O mně

Vítejte na stránkách Terapie výživou,
právě jste zavítali do internetového prostoru, kde jedna vystudovaná nutriční terapeutka píše a sdílí své poznatky a znalosti o výživě. Na těchto stránkách najdete odborné informace z oblasti výživy a zdravého životního stylu, podané zábavnou a jednoduchou formou. Původní myšlenka stránek “Na zdraví záleží” odrážela zaměření na lidské zdraví, prevenci onemocnění a péči o zdraví, což zahrnovalo jak výživu, tak pohyb, nastavení mysli nebo motivaci. Podobná témata zde najdete i dnes, ovšem nyní se více zaměřuji na boření výživových mýtů, odborné články o výživě, rady a tipy pro zdravé hubnutí a celkově zdravý životní styl. V rubrice zdravé recepty naleznete mou sbírku zdravých a především rychlých a snadných receptů, ze kterých si můžete vzít inspiraci pro vaše zdravé vaření.
Zajímá-li vás výživa o něco více a články na našich stránkách už jste všechny přečetli a toužíte se dozvědět víc, podívejte se na naši nabídku služeb. Zabýváme se jak vzděláváním ve výživě, tvorbou přednášek, seminářů či kurzů, tak individuálním výživovým poradenstvím a nutriční terapií. Máte-li o některou ze služeb zájem, budeme potěšeni, pokud nás kontaktujete.

Zakladatelka webu

Mgr. Kateřina Schreierová, nutriční terapeutka a pohybová specialistka

Jmenuji se Kateřina Schreierová (Kudláčová), vystudovala jsem obor Nutriční terapeut na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně a pokračovala jsem studiem oboru Aplikovaná kineziologie na Fakultě sportovních studií.

O aktivní a zdravý životní styl se zajímám již téměř 10 let a za tu dobu jsem posbírala nespočet odborných i praktických zkušeností. Jednou z nejzásadnějších osobních zkušeností pro mne bylo rozvinutí chronických trávicích potíží bez zjevné příčiny. Díky této zkušenosti a profesnímu zaměření se nyní specializuji na nutriční poradenství při nespecifických trávicích potížích, jako je například Syndrom dráždivého tračníku, SIBO či idiopatické chronické střevní záněty (Crohnova choroba, ulcerózní kolitida). V neposlední řadě trávicí potíže a tzv. střevní diskomfort trápí často i sportovce, u kterých – stejně jako u nespecifických trávicích potíží – je potřeba zakročit speciální úpravou jídelníčku pro zmírnění potíží.

Působím jako soukromý nutriční terapeut v oblasti nutričního a pohybového poradenství, pořádám webináře a semináře či vzdělávací přednášky.

Zdravý životní styl se stal mým vášnivým koníčkem, který se vyvinul v práci, která mne baví a naplňuje. V předávání informací o výživě, vzdělávání a pomoci lidem v jejich cestě za zdravím, spokojeností a vysněnou postavou jsem našla práci, která mi dává obrovský smysl. Výživa je totiž spolu se správným pohybem a nastavením mysli klíčem ke dlouhodobě udržitelnému zdraví jak psychickému, tak fyzickému. Proto ve své praxi pojímám tuto oblast velice komplexně, hledám souvislosti a ke každému klientovi přistupuji individuálně. Péče o zdraví je nesmírně křehká věc, nicméně velice potřebná. Z hlediska prevence onemocnění, ale často i jako podpora léčebného procesu. Správný a dostatečný pohyb, stravovací návyky a výživa, ale třeba také psychohygiena, to všechno jsou oblasti nesmírně důležité pro zdraví.
Tvorba správných stravovacích i pohybových návyků však není snadná a často k nim vede dlouhá cesta. Trpělivost a správné nástroje informace jsou však klíčem k úspěchu. V dnešní době, kdy se na internetu a médiích objevuje nespočet klamných informací o výživě, je těžké se ve výživě zorientovat. Spousta lidí se dnes ve výživě špatně vyzná a neví, čemu a komu může věřit, cítí se zmatená. Jsem tu pro vás, abych vám pomohla rozlišit mýty od skutečnosti a upozornit vás na nástrahy mnohých marketérů a vyvarovat se hloupostem, které by vás od vašeho cíle oddálily a mohly vám dokonce i ublížit na zdraví.

“Když chybí zdraví, moudrost je bezradná, síla je neschopná boje, bohatství je bezcenné a důvtip bezmocný.”
Herakleitos z Efezu (540-480př.n.l.)

Účast na projektech a konferencích:

2020 Lektor ve vzdělávacím portálu o výživě a cvičení FitNutAkademii

2019 Přednášení na II. ročníku výživové konference od nutričních terapeutů NutriGeeks

2019 Přednášení v rámci Brněnských dnů pro zdraví na akci Výživa – velká známá či neznámá? na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity

2019 Edukace veřejnosti na akci Plavba za zdravím (Liga proti rakovině Brno, Masarykův onkologický ústav)

2018 Natáčení českého fitness programu FitFabStronger

Rozhovory:

Rozhovor nejen o nutriční terapii

Články na ostatních webech:

Bezlepkové svačinky pro děti

Kdo večeří sacharidy, ten tloustne. Mýtus nebo pravda?

(Ne)zdravé potraviny


Navštivte mne na mých sociálních sítích, nebo mne kontaktujte ZDE.

FACEBOOK
INSTAGRAM
LINKED IN

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit